Japonsko

Úvod Itálie Francie Španělsko Švýcarsko EU a Brusel Nizozemí Balkán Severské z.
Andorra Portugalsko Rusko V. Británie Irsko Asie Afrika Servis Aero-Bus
Rakousko Sci-fi Novinky Wien Zvláštní úz. Lodní linky « Prezentace «

Ostrovy

*********

Baleáry

Capri a Ischia

Ischia

Corfu

Elba

Kanárské ostr.

Korsika

Liparské ostr.

Malta

Německé ostr.

Sardinie

Sicílie

Tropical islands

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 JAPONSKO

Konstituční monarchie Japonsko je ostrovní stát. 125 932 000 obyvatel je na čtyřech velkých ostrovech. Jedná se o Honšů, Hokkaidó, Kjúšú, Šikoku a k tomu tisíce malých ostrůvků. V Japonsku je více než 150 sopek. Část z nich jsou ony malé ostrůvky, vlastně jsou to jen vyčuhující vrcholky sopek z moře. 60 je údajně činných. Proto také časté zemětřesení, někdy i ničivé. Ale kultovní hora Fudži naposled soptila někdy v roce 1707.

Počasí se mění díky velké délce území od severu k jihu, nebo spíše jihozápadu.

Japonci jsou známí z válek s Čínou, Ruskem, obsadili i území Koreje, Tchaj-wanu. Bohužel udeřili i v Pearl Harboru. Tím se odstartovala jedna z nejhorších kapitol Japonska. Svržení prvních atomových bomb na Hirošimu a později i Nagasaki znamenalo statisíce obětí a kapitulaci. Přes všechny ztráty lidské i materiální je nyní Japonsko na druhém místě ve vytvořeném národním důchodu(HDP) na obyvatele(za USA).

V současnosti má Japonsko spor s Ruskem o Kurilské ostrovy. Ani se Severní Koreou nejsou vztahy nijak růžové.

Japonské železnice jsou nejvyspělejší na světě. Jejich rychlostní počiny nutí svět dotahovat. Jejich nejdelší železniční tunel Saikan, který vede pod mořem mezi ostrovy Honšú a Hokkaido, je 53,9 km dlouhý.

Platí od 10.12 2017

Mapa trasy do Japonska. Převzato a upraveno ze stránky seat61.

Jízdenky, místenky, víza, rady jak cestovat+přihlašování na milici v Rusku -viz int.adresa.

Do Ruska přes POLSKO  --  a jak tedy jezdit v Polsku?  --ZDE

************************************************************************

PRAHA  --- TOKIO

************************************************************************ 

                                                                          Praha hl.n.-----Moskva, Běloruské nádraží

                                                                          18.22-----------------------------23.25 (2.den)

                                                                            EX 545/ EN 405/22AJ - přímé jen lůžka  ***)

***) - jede z Prahy jen v 6.), od 17.12 2016.

Potřebné jízdenky FIP: PKP, DB AG.

Potřebné jízdenky OSZD: BC, RŽD.

****************************anebo:***************************

                                                                  Praha hl.n.----Bohumín-----Moskva, Běloruské nádraží

                                                  jen v 1.)           4.24--------------8.02//8.25---------------------------11.45       

                                                                                  R 641                  R 408/R 18BJ  -jen v 1.), -zvláštní tarif-jen lůžka

Potřebné jízdenky FIP: PKP, DB AG.

Potřebné jízdenky OSZD: BC, RŽD.

****************************anebo:***************************

                                                       Praha hl.n.------Warszawa Wschod.---Moskva, Běloruské nádraží

                            jen 2.), 4.), 6.)           6.24--------------------------14.21//16.33-------------------------------13.11

                                                                        EX/IC 113                             D 10SZ -jen lůžka

                            jen 1.), 6.).               14.24-------------------------22.41//3.45---------------------------------20.50

                                                                       EC/IC 117                       EN 441/D 14MJ -jen lůžka 

Potřebné jízdenky FIP: PKP, DB AG.

Potřebné jízdenky OSZD: BC, RŽD.

****************************anebo:***************************

*****************************************************************

stanice moskevského metra

Moskevské metro -mapka  =ZDE

*****************************************************************

                                                                            Moskva, Jaroslavlské nádr.----Vladivostok

                                                                                      23.45-----------------------------------------------23.55

R 2SZ  Rossija,   příjezd do Vladivostoku 6.den(144.10 hod.)   ***)

vlak má po cestě 59.zastávek

                                                                                        0.35------------------------------------------------23.34

                                                                                           R 100SZ **)          166hod.,59 min.

vlak má po cestě neuvěřitelných 144 zastávek

**) - vlak R 100SZ jede ?denně? z Moskvy.

***) - Vlak R 2MJ jede v lichých dnech z Moskvy.  Jen lůžka.

**********************************************************************************************

                                                                                          Vladivostok----------Fushiki

                                                                                          loď       15.00--------------------9.00     3.den

Z Vladivostoku pouze jednou v týdnu

Cena lodi:   cca. 290 - 340 USD !!!

Fushiki-----------Tokio

Číslo spoje

Odjezd

Příjezd/nástupiště

Cena

Celk.čas

KM

Přestupy

The first

FUSHIKI(11:04)

TOKYO(16:04) 21

¥12070

5hours 00min

427.3 km

2

The second

FUSHIKI(11:04)

TOKYO(16:43) 14

¥15890

5hours 39min

670.4 km

2

The third

FUSHIKI(12:17)

TOKYO(17:28) 21

¥12070

5hours 11min

427.3 km

2

The fourth

FUSHIKI(11:04)

TOKYO(17:53) 15

¥17150

6hours 49min

786.3 km

2

The fifth

FUSHIKI(13:32)

TOKYO(18:28) 21

¥12070

4hours 56min

427.3 km

2

 

»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»

Varianta přes Peking, Shanghai:

                                                                       Praha hl.n.-----Moskva, Běloruské nádraží

                                                                          18.22-----------------------------23.25 (2.den)

                                                                            EX 545/ EN 405/22AJ - přímé jen lůžka  ***)

***) - jede z Prahy jen v 6.), od 17.12 2016.

Potřebné jízdenky FIP: PKP, DB AG.

Potřebné jízdenky OSZD: BC, RŽD.

****************************anebo:***************************

                                                                  Praha hl.n.----Bohumín-----Moskva, Běloruské nádraží

                                                  jen v 1.)           4.24--------------8.02//8.25---------------------------11.45       

                                                                                  R 641                  R 408/R 18BJ  -jen v 1.), -zvláštní tarif-jen lůžka

Potřebné jízdenky FIP: PKP, DB AG.

Potřebné jízdenky OSZD: BC, RŽD.

****************************anebo:***************************

                                                       Praha hl.n.------Warszawa Wschod.---Moskva, Běloruské nádraží

                            jen 2.), 4.), 6.)           6.24--------------------------14.21//16.33-------------------------------13.11

                                                                        EX/IC 113                             D 10SZ -jen lůžka

                            jen 1.), 6.).               14.24-------------------------22.41//3.45---------------------------------20.50

                                                                       EC/IC 117                       EN 441/D 14MJ -jen lůžka 

Potřebné jízdenky FIP: PKP, DB AG.

Potřebné jízdenky OSZD: BC, RŽD.

----------------------------------------------------------------------

METRO v PEKINGU  -ZDE MAPKA

                                                               Peking-----------Shanghai--------------Ósaka-------------Tokio

                                               T 21*           18.00------------------8.00//

                                              T 13*            18.08------------------8.08//

                                              T 109           19.00------------------9.00//12.00--------**)-------11.00// interval.1 hod. vlak.

                                                           *)  - jen lehátka a lůžka  

                                                         **)  - loď, jede pouze v 2.) ze Shanghaje, příjezd v 4.) do Ósaky, přibliž.cena 5500,- Kč

                                                                                                       www.shanghai-ferry.co.jp

 

**********************************************************************

TOKIO  ---  PRAHA

**********************************************************************

Spoj číslo

Odjezd/nástupiště

Příjezd

Celk.cena

Celk.čas

KM

Přestupy

The first

TOKYO(08:56) 21

FUSHIKI(12:51)

¥11210

3hours 55min

427.3 km

2

The second

TOKYO(08:37) 18

FUSHIKI(14:04)

¥15120

5hours 27min

670.4 km

2

The third

TOKYO(07:48) 21

FUSHIKI(12:51)

¥11210

5hours 03min

427.3 km

2

The fourth

TOKYO(07:20) 14

FUSHIKI(14:04)

¥17860

6hours 44min

786.3 km

2

The fifth

TOKYO(07:12) 21

FUSHIKI(11:38)

¥11210

4hours 26min

427.3 km

2



                      Fushiki---------Vladivostok

                                                                                                    loď     16.00-----------------9.30         3.den

Jede pouze: 6,13,24.4;  19,26.5;  2,9,16,23,30.6;  7,13,19,25.7;

1,8,14,22,29.9;  6,13,20,27.10;  2.11 2003

Cena lodi: 290 - 340 USD.                                     

                                                                 Vladivostok------Moskva, Jaroslavlské nádraží

                                                                          12.10-----------------------------------14.13

                                                                 R 1MJ  Rossija,   příjezd do Moskvy 6.den - jen lůžka

Vlak R 1MJ jede v lichých dnech z Vladivostoku.

vlak má po cestě 58.zastávek

   - 146 hod., 03 min.

************************anebo do Moskvy jinak:***********************

                                                                                Vladivostok-----Moskva, Jarosl.nádr.

                                                                                        18.23----------------------------11.13

                                                                             R 99El  --příjezd do Moskvy 7.den - jen lůžka

Jezdí pouze v ?sudých? dnech, --161 hod.11 min.

vlak má po cestě 126 zastávek !!!

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

                            jen v 4.)            Moskva Běloruské n.---Bohumín---Břeclav--------------(-Nice Ville-)

                                                                    20.00----------------------19.22/19.40---21.26/21.40--------------------(-18.30-)   přímé vozy-lůžka

                                                                                                    D 17BJ/EN 409

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

                               do Prahy:               Moskva Běloruské n.---Warszawa Wsch.----Praha hl.n.

                                                                          20.00-----------------------------12.25//13.19-------------------21.36

                                                                                   D 17BJ/EN 409                       IC/EX 112

D 17BJ/EN 409  -zvláštní tarif, jen lůžka

Potřebné jízdenky FIP: PKP, DB AG.

Potřebné jízdenky OSZD: BC, RŽD.

********************************anebo:******************************

                                                                           Moskva Běloruské n.-----Orša C.-----Praha hl.n.

                                                                                           6.33-------------------------------------------------7.22

                                                                                                   EN 404/EN 442 - jen lůžka ***)

***) -jede z Moskvy v  5.).

Potřebné jízdenky FIP: PKP, DB AG.

Potřebné jízdenky OSZD: BC, RŽD.

********************************anebo:******************************

                                        jen v 2.)       Moskva,Běloruské nádr.--Warszawa Centr.----Praha hl.n.

                                                                          20.00------------------------------12.25//13.19-------------------21.36

                                                                                EN 23/452  -jen lůžka                  IC/EX 112                  

EN 23/452 --jede jen  v 2.). -pokračuje přes Berlin(21.03) do Paříže(9.56).

Potřebné jízdenky FIP: PKP

Potřebné jízdenky OSZD: BC, RŽD.

********************************anebo:******************************

                         jen v 5.), 7.)         Moskva,Běloruské nádr.--Berlin Ostbhf.---Berlin Hbf.----Praha hl.n.

                                                        11.49-------------------------------------------7.17//7.59------------8.09//9.17-----------13.35

                                                                          D 13MJ/EN 440                        RE 3110                EC 173

  a.)  --z Moskvy jen v 5.), 7.)., lehátka(z Terespolu), lůžka.

Potřebné jízdenky FIP: PKP, DB AG.

Potřebné jízdenky OSZD: BC, RŽD.

********************************anebo:******************************

                                            Moskva,Běloruské nádr.--Warszawa Zachodnia----Bohumín---Praha hl.n.

                            jen v 1.), 3.), 5.)            15.51----------------------------------8.05//9.35------------------13.40//14.07----------17.36

                                                                               D 9SZ/TLK 9                      IC/EC 131                 EC 114

Potřebné jízdenky FIP: PKP, DB AG.

Potřebné jízdenky OSZD: BC, RŽD.

Potřebné jízdenky FIP: PKP (DB při cestě přes Berlin)

************************************************************************************

 Místa ve voze je nutno objednat co nejdříve, vlaky bývají výrazně plné.

Z Moskvy se jede po tratích těchto železnic:  RŽD (Rusko)

Kilometry:

Praha-Moskva = 2033 km

Moskva-Vladivostok = 9288 km.

»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»

Varianta přes Peking, Shanghai:

                                                                     Tokio---------Ósaka----------Shanghai----------Peking

                                                                      interval 1 hod.    //12.00-----**)----12.00//18.00--------------8.00          T 14*

                                                                                                                             //18.08--------------8.08          T 22*

                                                                                                                             //19.00--------------9.00          T 104

                                                                                                                             //20.00------------10.00          T 110

                                                                               *) - jen lehátka a lůžka

                                                                  **) - loď, odjezd v 5.) z Osaky, příjezd v 7.) do Shanghaje. Přibližná cena 5500,- Kč

                       www.shanghai-ferry.co.jp                      

                                                  Peking-------------Ulan-Bator---------Moskva, Jaroslavlské nádraží

                                                      23.00-----------------------------------------------------------------------------17.58

R 19CH (Vostok),

R 19CH (Vostok),   jede:  v 6.)  od 17.12 2016 do 24.6 2017;  v 7.) jede 2.7--24.9 2017.

z Pekingu  v Moskvě 7.den, jede přes Trans-mandžurijskou dráhu(Charbin).

                                                                          Jízdní doba:  143 hodin, 58minut............8984 km.

                                                      11.22--------------------------15.22-------------------------------------------13.58

R 3ZJ , z Pekingu v 3.)

 jede přes Ulan-Batar, příjezd 6.den

                                                                               Jízdní doba: 127 hodin, 36. minut...........7826 km.

                                                                   Všechny vlaky jen s lůžkovými vozy a jakási 2.tř. k sezení ?!         

--------------------------------------------------------------------------------      

                                                                   

                         jen v 4.)            Moskva Běloruské n.---Bohumín---Břeclav--------------(-Nice Ville-)

                                                                    20.00----------------------19.22/19.40---21.26/21.40--------------------(-18.30-)   přímé vozy-lůžka

                                                                                                    D 17BJ/EN 409

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

                               do Prahy:               Moskva Běloruské n.---Warszawa Wsch.----Praha hl.n.

                                                                          20.00-----------------------------12.25//13.19-------------------21.36

                                                                                   D 17BJ/EN 409                       IC/EX 112

D 17BJ/EN 409  -zvláštní tarif, jen lůžka

Potřebné jízdenky FIP: PKP, DB AG.

Potřebné jízdenky OSZD: BC, RŽD.

********************************anebo:******************************

                                                              Moskva Běloruské n.-----Orša C.-----Praha hl.n.

                                                                             6.33-------------------------------------------------7.22

                                                                                  EN 404/EN 442 - jen lůžka ***)

***) -jede z Moskvy v  5.).

Potřebné jízdenky FIP: PKP, DB AG.

Potřebné jízdenky OSZD: BC, RŽD.

********************************anebo:******************************

                               jen v 2.)       Moskva,Běloruské nádr.--Warszawa Centr.----Praha hl.n.

                                                                  20.00------------------------------12.25//13.19-------------------21.36

                                                                       EN 23/452  -jen lůžka                  IC/EX 112                  

EN 23/452 --jede jen  v 2.). -pokračuje přes Berlin(21.03) do Paříže(9.56).

Potřebné jízdenky FIP: PKP

Potřebné jízdenky OSZD: BC, RŽD.

********************************anebo:******************************

                         jen v 5.), 7.)         Moskva,Běloruské nádr.--Berlin Ostbhf.---Berlin Hbf.----Praha hl.n.

                                                        11.49-------------------------------------------7.17//7.59------------8.09//9.17-----------13.35

                                                                          D 13MJ/EN 440                        RE 3110                EC 173

  a.)  --z Moskvy jen v 5.), 7.)., lehátka(z Terespolu), lůžka.

Potřebné jízdenky FIP: PKP, DB AG.

Potřebné jízdenky OSZD: BC, RŽD.

********************************anebo:******************************

                                            Moskva,Běloruské nádr.--Warszawa Zachodnia----Bohumín---Praha hl.n.

                            jen v 1.), 3.), 5.)            15.51----------------------------------8.05//9.35------------------13.40//14.07----------17.36

                                                                               D 9SZ/TLK 9                      IC/EC 131                 EC 114

Potřebné jízdenky FIP: PKP, DB AG.

Potřebné jízdenky OSZD: BC, RŽD.

      ******************************************************************

Na Japonských železnicích(všech společnostech) neplatí FIPky, pouze je možné zařídit Japan rail pass.

 

 

Úvod Itálie Francie Španělsko Švýcarsko EU a Brusel Nizozemí Balkán Severské z.
Andorra Portugalsko Rusko V. Británie Irsko Asie Afrika Servis Aero-Bus
Rakousko Sci-fi Novinky Wien Zvláštní úz. Lodní linky « Prezentace «